KONST / Litografier / Färglitografi 15978487
*
nr 1597 8487
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
"i manegen". Signerad, numrerad 18/100, färglitografi, yttermått inklusive ram: 34x43 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 20:25:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 12:44:15
1
Vinnande bud
12/2 20:13:09
2
350 kr
12/2 20:13:09
1
400 kr (Budbetjänt)
12/2 20:13:22
2
450 kr
12/2 20:13:22
1
500 kr (Budbetjänt)
12/2 20:13:29
2
600 kr
12/2 20:13:29
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ivar morsing litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
*
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ivar Morsing
nr 1597 8487
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
"i manegen". Signerad, numrerad 18/100, färglitografi, yttermått inklusive ram: 34x43 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 12:44:15 | 1 | Vinnande bud |
12/2 20:13:09 | 2 | 350 kr |
12/2 20:13:09 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/2 20:13:22 | 2 | 450 kr |
12/2 20:13:22 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/2 20:13:29 | 2 | 600 kr |
12/2 20:13:29 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1919, död 2009.Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ivar morsing litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45